Kierownicy projektu Ewa Jakubowska-Smagieł i Michał Ochremiak przedstawili główne efekty projektu, a Patrycja Żołędowska zaprezentowała stronę wmuzeach.pl. Widzę na temat projektu uzupełnił film, w którym wystąpili przedstawiciele pięciu partnerskich instytucji, opowiadając o przebiegu prac i nowoczesnych metodach wykorzystanych do digitalizacji udostępnianych zbiorów.
Transmisję z konferencji można było śledzić na żywo na stronie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (www.facebook.com/wilanow). Relacja jest tam nadal dostępna – zachęcamy do jej obejrzenia.
Na stronie wmuzeach.pl znajdziemy różnorodne kolekcje Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Narodowego w Lublinie, Muzeum Narodowego w Szczecinie i Muzeum – Zamku w Łańcucie. Prezentacje dzieł sztuki prehistorycznej, starożytnej, nowożytnej i prace współczesnych artystów z różnych stron świata oraz archiwalne zdjęcia i dokumenty, przedmioty codziennego użytku i mapy uzupełnione są dokładnymi opisami. Na stronie znajdziemy także tematyczne opowieści i zadania edukacyjne. To efekty projektu „www.muzeach”.
Celem projektu „www.muzeach” realizowanego w latach 2019–2022 jest udostępnienie zasobów cyfrowych pięciu muzeów w jednym miejscu. To przykład dobrego współdziałania kilku instytucji kultury na rzecz cyfrowego upowszechniania ich zasobów.
Projekt „www.muzeach” dofinansowany z Funduszy Europejskich oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Beneficjent: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Partnerzy: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Narodowe w Lublinie, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum – Zamek w Łańcucie.
fot. Agnieszka Indyk, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie