Odbyła się konferencja podsumowująca projekt „www.muzeach” i udostępnienie strony wmuzeach.pl
Dobiega końca projekt „www.muzeach”. Jego głównym efektem jest strona wmuzeach.pl, na której już niedługo znajdziemy ponad 10 tysięcy obiektów ze zbiorów pięciu muzeów. W środę 16 marca 2022 r. w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyła się konferencja podsumowująca projekt. Wystąpili na niej przedstawiciele realizujących projekt instytucji: Paweł Jaskanis, dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Patrycja Mędza, zastępczyni dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Lech Karwowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie, dr Katarzyna Mieczkowska, dyrektor Muzeum Narodowego w Lublinie, oraz Ewa Siczek, dyrektor Biura Projektów – Rozwoju Usług Cyfrowych Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
2022-03-21, 10:54

Kierownicy projektu Ewa Jakubowska-Smagieł i Michał Ochremiak przedstawili główne efekty projektu, a Patrycja Żołędowska zaprezentowała stronę wmuzeach.pl. Widzę na temat projektu uzupełnił film, w którym wystąpili przedstawiciele pięciu partnerskich instytucji, opowiadając o przebiegu prac i nowoczesnych metodach wykorzystanych do digitalizacji udostępnianych zbiorów.

Transmisję z konferencji można było śledzić na żywo na stronie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie  (www.facebook.com/wilanow). Relacja jest tam nadal dostępna – zachęcamy do jej obejrzenia.

Na stronie wmuzeach.pl znajdziemy różnorodne kolekcje Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Narodowego w Lublinie, Muzeum Narodowego w Szczecinie i Muzeum – Zamku w Łańcucie. Prezentacje dzieł sztuki prehistorycznej, starożytnej, nowożytnej i prace współczesnych artystów z różnych stron świata oraz archiwalne zdjęcia i dokumenty, przedmioty codziennego użytku i mapy uzupełnione są dokładnymi opisami. Na stronie znajdziemy także tematyczne opowieści i zadania edukacyjne. To efekty projektu „www.muzeach”.

Celem projektu „www.muzeach” realizowanego w latach 2019–2022 jest udostępnienie zasobów cyfrowych pięciu muzeów w jednym miejscu. To przykład dobrego współdziałania kilku instytucji kultury na rzecz cyfrowego upowszechniania ich zasobów.

Projekt „www.muzeach” dofinansowany z Funduszy Europejskich oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Beneficjent: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Partnerzy: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Narodowe w Lublinie, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum – Zamek w Łańcucie.

 fot. Agnieszka Indyk, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

KONTAKT / AUTOR
Zuzanna Biernacka
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.